Members
Results
By-Laws
Homepage

Results

Houston Livestock Show
Judge: Kyle Smith
 
Market Lambs
Finewools Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1
1 Timothy Maldonado Chandler Club Lambs Ozona
2 Talyn Eaton Mark Tillman Junction
3 Camryn Templeton Ryan Bean Ozona
4 Lilly Juarez Horwood Show Lambs Sterling City
5 Slone Stultz Stultz Sheep Company Menard
Class 2 1 Skylar Brown Stultz Sheep Company Menard
2 Claire Bean Chandler Club Lambs Ozona
3 Wyatt Cisco Long Club Lambs Sterling City
4 Jake Hruska Chandler Club Lambs Ozona
5 Emily Gamble Mark Tillman Junction
Class 3 1 Sarita Short Long Club Lambs Sterling City Champion
2 Tres Davidson Long Club Lambs Sterling City Reserve Champion
3 Garrett Phillips Triple S Club Lambs Menard
5 Mason Fuchs Strube Livestock Wall
6 Steely Thomas Thomas Livestock  San Angelo
Finewool Crosses
Class 1 1 Stran Stultz Strube Livestock Wall Reserve Champion
2 Steely Blanek Jonas Club Lambs Christoval
3 Rylee Barrett Strube Livestock Wall
5 Madelyn Williams Strube Livestock Wall
6 Davis Hutto Strube Livestock Wall
Class 2 1 Rylie Ruffin Hartmann & Ruffin Club Lambs Mason
2 Raelee Sehlegel Strube Livestock Wall
3 Peyton Crenwelge Smithwich Club Lambs Miles
4 Cade Thomas Long Club Lambs Sterling City
5 Kory Humphrey Brent Drennan Mason
Class 3 1 Morgan Hollingsworth Jonas Club Lambs Christoval Champion
2 Ashley Richardson Long Club Lambs Sterling City
3 Caleb Kott Davidson & McPhaul Big Lake
4 Emma Kleman Long Club Lambs Sterling City
5 Kylee Brown Stultz Sheep Complany Menard
Southdowns
Class 1 5 Zachary Gutierrez Fritz Southdowns Fredericksburg
6 McKayla Kostanenaco Cull Pen College Station
8 Camryn Slocum Fritz Southdowns Fredericksburg
10 Tres Spencer Harbour Livestock Gatesville
11 Megan Burgess Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2 1 Marty Lumpkins Fritz Southdowns Fredericksburg
3 Reagnn Smithwick Smithwick Club Lambs Miles
4 Kendall Bone Cull Pen College Station
5 Ramzey Zimmerman Fritz Southdowns Fredericksburg
6 Hudson Lee Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 3 1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg Champion
2 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg Reserve Champion
4 Rodalyn Dunham Behrens Southdowns Brady
5 Hunter Gregory6 Fritz Southdowns Fredericksburg
6 Trey Harbour Harbour Livestock  Gatesville
Medium Wools
Medium Wools
Class 1 3 Dakota Farris Jimmy Strube Club Lambs Garden City
4 Gracie Phillips Miller Hampshires Seagraves
5 Clay Feller Feller Show Lambs Fredericksburg
7 John Sawyer Harris Strube Livestock Wall
8 Cooper Lemon Gillis Club Lambs Harrold
Class 2 6 Case Martinez Jimmy Strube Club Lambs Garden City
7 Sydney Newsome Miller Hampshires Seagraves
8 Will Peters Meiwes Club Lambs Earth
9 Brendly Cody Miller Hampshires Seagraves
Class 3 9 Tara Glasscock Glasscock Club Lambs Early
10 Bailey Dielinger Jimmy Strube Club Lambs Garden City
12 Bailey Turner Rockin C Farm Tahoka
Class 4 1 Teah Patton Miller Hampshires Seagraves
10 Baylee Owen Miller Hampshires Seagraves
12 Kassidy Hegi Wade Franklin Shallowater
14 Grace Lauderdale Brister Club Lambs Anson
17 Garret Butts Sturbe Livestock  Wall
Class 5 7 Mario Garcia Jimmy Strube Club Lambs Garden City
9 Bailey Smith 5 P Club Lambs Plainview
17 Hannah Morris Double W Club Lambs Early
Class 6 2 Sarah McPhaul Haws Club Lambs Beeville
4 Haylyn Gembler Mike Jonas Club Lambs New Braunfels
7 Dalton Savinich Savo's Club Lambs Blanco
9 Sarah Adams Centex Club Lambs Zephyr
10 Kaegan Edwards Newsom Livestock  Olton
Class 7 2 Brogan Johnson Rockin C Farms  Tahoka
4 Karlee Hegi Franklin Show Lambs Shallowater
5 Carlye Winfrey Franklin Show Lambs Shallowater
6 McKenzie Petzloff Haws Club Lambs Beeville
7 Hallie Yates Hill Country Show Lambs Boerne
Class 8 1 Brayden Dunlap Neff Livestock San Angelo
4 Delaney McClain Centex Club Lambs Zephyr
6 Ashley McCaffety Savage Club Lambs Ralls
9 Kendall Gonzales Hill Country Show Lambs Boerne
11 Emilee Peters Meiwes Club Lambs Earth
Class 9 5 Conner Coltharp Sisak Farms Seguin
9 Shaney Slone Lanier Farms Seminole
Dorpers
Class 1 1 Conner Williams Evans Livestock Lampasas Reserve Champion
2 Ashlyn Tucker Kelly Hair Sheep Lipan
6 Cheyenne Stratton Blue Mountain Dorpers Junction
Class 2 2 Brylie Roeder Roeder Ranch Fredericksburg
3 McKenzie Evans Evans Livestock Lampasas
5 Raylee Faris Feed My Sheep Ranch Sonora

 

 

Star of Texas Livestock Show
Judge: Chad Coburn
 
Market Lamb Show
Finewools Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1
1 Caleb Kott Davidson McPhaul Big Lake Reserve Champion
2 Steeley Thomas Chad Thomas San Angelo
3 Claire Bean Ryan Bean Ozona
Class 2 1 Stran Stultz Strube Livestock Wall Champion
2 Rett Dixon Smithwick Club Lambs Miles
3 Colton Hooten Renfro Club Lambs Ozona
Class 3 1 Luke Cowan Rainey Club Lambs Andrews
2 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles
3 Rylie Ruffin Hartman-Ruffin Club Lambs Mason
Finewool Crosses
Class 1 1 Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss Reserve Champion
3 Colton Ripley Renfro Club Lambs Ozona
Class 2 1 Lyla Nervig Newsom Livestock Olton
2 Harlea Hoelscher Smithwick Club Lambs Miles
3 Ross Smith Crooks Club Lambs San Angelo
Class 3 1 Tres Davidson Long Club Lambs Sterling City Champion
2 Rylee Barrett Pat Jackson Christoval
3 Cade Thomas Justin Jonas Christoval
Class 4 1 Ashton Cooley Smithwick Club Lambs Miles
2 Emerson Blanek Justin Jonas Christoval
3 Mason Fuchs Strube Livestock Wall
Southdowns
Class 1 1 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
3 Briley Roeder Timothy Dartez Fredericksburg
4 Ramzey Zimmerman Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2 1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg Champion
2 Hudson Lee Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Gentry Phillips West Southdowns Bryan
Class 3 1 Haley Sanderson Fritz Southdowns Fredericksburg
3 Stoney Cooley Smithwick Club Lambs Miles
Medium Wool
Class 1 1 Tara Glasscock Glasscock Club Lambs Early
3 Brice Hamlin Long club Lambs Sterling City
Class 2 2 Maddie Farris Rockin' C Farms Tahoka
5 Gracie Phillips Miller Hampshires Seagraves
Class 3 5 Holt Vestal Savo's Club Lambs Blanco
Class 4 5 Rodalyn Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
Class 6 2 Carlye Winfrey Franklin Show Lambs Shallowater
Class 7 3 Brantley Hoover Farrow Hampshires Colby Farrow
Class 8 1 Lindsey Trent Cantrell Club Lambs Chico
Class 9 1 Rodney Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
5 Josh Hawkins Hawkins Livestock Cleburne
Class 10 1 Tanner Swinson Chabot Club Lambs Lott

 

 


San Angelo Stock Show
February 4-6, 2017

Judge: Mark Hoag - Judge

 
Market Lamb Show
Finewool Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1 1 Will Sisco Sisco Club Lambs Sterling City
2 Timothy Maldonado Chandler Club Lambs Ozona
3 Talyn Eaton Strube Livestock Wall
4 Avery Cordes Cordes & Noelke Club Lambs Mertzen
5 Reece Dunham Hyde Club Lambs Rocksprings
6 Brynn Workman Horwood Show Lambs Sterling City
7 Darin Copeland Horwood Show Lambs Sterling City
8 Rachel Bradford Smithwick Club Lambs Miles
9 Josef Grotegut Chris Grotegut Dawn
10 Jake Hruska Chandler Club Lambs Ozona
Class 2 1 Leyton Skelton Smithwick Club Lambs Miles
2 Rett Dickison Justin & Bridgette Jonas Christoval
3 Lyla Nervig Long Club Lambs Sterling City
4 Tres Davidson Long Club Lambs Sterling City
5 Brenden Sisco Sisco Club Lambs Sterling City
6 Avery Cordes Cordes & Noelke Club Lambs Mertzen
7 Wyatt Sisco Sisco Club Lambs Sterling City
8 Blake Warren Chandler Club Lambs Ozona
9 Avery Brooks Stultz Sheep Company Menard
10 Timothy Maldonado Ryan Beam Ozona
Class 3 1 Steeley Thomas Thomas Livestock San Angelo Champion
2 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Stran Stultz Stultz Sheep Company Menard
4 Rett Dickison Long Club Lambs Sterling City
5 Miles Mathis Strube Livestock Wall
6 Bryan Wolf Strube Livestock Wall
7 Jared Hunt Justin & Bridgette Jonas Christoval
8 Mallory Fuchs Strube Livestock Wall
9 Sarita Short Long Club Lambs Sterling City
10 Steeley Blanek Pat Jackson Christoval
Class 4 1 Ella Rea Strube Livestock Wall
2 Cameron Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
3 Madison Peterson Long Club Lambs Sterling City
4 Halee Sanderson Smithwick Club Lambs Miles
5 Jared Hunt Justin & Bridgette Jonas Christoval
6 Sarita Short Long Club Lambs Sterling City
7 Neil Loth Lazy K Livestock Fredericksburg
8 Carson Millican Long Club Lambs Sterling City
9 Sloan Taylor Justin & Bridgette Jonas Christoval
10 Guy Caldwell Smithwick Club Lambs Miles
 
Finewool Cross        
Class 1 1 Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss
2 Emersyn Blanek Strube Livestock Wall
3 Maddie Ferris Strube Livestock Wall
4 Emily Peters Renfroe Club Lambs Ozona
5 Reagan Hamlin Horwood Show Lambs Sterling City
6 Lauren Akers Long Club Lambs Sterling City
7 Kytlin Peterson Newsom Livestock Olton
8 Ryli Ruffin Hartmann & Ruffin Club Lambs Mason
9 Kaitlee Wyatt Smithwich Club Lambs Miles
10 Talyn Eaton Strube Livestock Wall
Class 2 1 Stran Stultz Renfroe Club Lambs Ozona
2 Slone Stultz Stultz Sheep Company Menard
3 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
4 Cydney Newsom Hyde Club Lambs Rocksprings
5 Jerry Bates Horwoood Show Lambs Sterling City
6 Dakota Farris Mahler & Tatsch Show Lambs Seagraves
7 Jordan Hart Smith Famly Show Lambs Colorado City
8 Rylee Tarrett Pat Jackson Christoval
9 Skylar Strube Strube Livestock Wall
10 Tristan Himes Horwoood Show Lambs Sterling City
Class 3 1 Halee Sanderson Neff Livestock San Angelo Champion
2 James Cochran Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Steeley Blanek Justin & Bridgette Jonas Christoval
4 Leyton Skelton Smithwick Club Lambs Miles
5 Leyton Skelton Neff Livestock San Angelo
6 Morgan Hollingsworth Justin & Bridgette Jonas Christoval
7 Cameron Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
8 Ella Rea Strube Livestock Wall
9 Jerry Bates Triple S Club Lambs Menard
10 Rodalyn Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
Class 4 1 Slone Stultz Stultz Sheep Company Menard
2 James Cochran Smithwick Club Lambs Miles
3 Brantley Hoover Smith Family Show Lambs Colorado City
4 Costin Allison Justin & Bridgette Jonas Christoval
5 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
6 Mason Fuchs Strube Livestock Wall
7 Bailey Smith Long Club Lambs Sterling City
8 Tucker Huff Stultz Sheep Company Menard
9 Brady Barbee Chandler Club Lambs Ozona
10 Matt Collins Long Club Lambs Sterling City
Southdown
Class 1 1 Talyn Eaton Eaton Club Lambs Ovalo
2 Jaxon Zimmerman Fritz Southdowns Fredericksburg
3 Dalton Hamilton Harbour Livestock Gatesville
4 Kylee Gregory Fritz Southdowns Fredericksburg
5 Kendall Bone Cull Pen (Bone) College Station
6 Graci Phillips West Southdowns Bryan
7 Lainey Bone Cull Pen (Bone) College Station
8 Blake Warren Robinson & Spradlin Norton
9 Gentri Phillips West Southdowns Bryan
10 Preston Isom Smithwick Club Lambs Miles
Class 2 1 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles Champion
2 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg Reserve Champion
3 Rodalyn Dunham Jennings Show Lambs Fredonia
4 Hudson Lee Fritz Southdowns Fredericksburg
5 Emily Green Smithwick Club Lambs Miles
6 Jaxon Zimmerman Fritz Southdowns Fredericksburg
7 Blake Jonas Mike Jonas Club Lambs New Braunfels
8 Rodalyn Dunham Jennings Show Lambs Fredonia
9 Maddie Ferris Fritz Southdowns Fredericksburg
10 Drew Chesire Cull Pen (Bone) College Station
Class 3 1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
2 James Cochran Smithwick Club Lambs Miles
3 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
4 Tynlea Wilson Jennings Show Lambs Fredonia
5 Hallie Yates Timothy Dartez Fredericksburg
6 Dericka Vaughn Smithwick Club Lambs Miles
7 Tanner Swinson Chabot Club Lambs Lott
8 Harlea Hoelscher Jennings Show Lambs Fredonia
9 Emily Brite Jennings Show Lambs Fredonia
10 Peyton Crenwelge Jennings Show Lambs Fredonia
 
Medium Wool        
Class 1 1 McKinley Clem Rockin' C Farms Tahoka
2 Preston Isom Jimmy Strube Garden City
3 Logan Jackson Miller Hampshires Seagraves
4 Waylyn Davis Jimmy Strube Garden City
5 Katie Price Mike Jonas Club Lambs New Braunfels
6 Tyler Robertson Neff Livestock San Angelo
7 Graci Phillips TGAP Livestock Comfort
8 Bryce Hamlin Farrow Hampshires Midland
9 Brynlee Cody Miller Hampshires Seagraves
10 Cydnee Hanslik Neff Livestock San Angelo
Class 2 1 Max Fischer Mike Fischer Iowa Park
2 Brylie Turner Cochran Livestock Christoval
3 Karter Long Farrow Hampshires Midland
4 Kyndal Edwards Mike Fischer Iowa Park
5 Baylee Owen Brister Club Lambs Anson
6 Kaitlin Chabot Rockin' C Farms Tahoka
7 Cameron Crenwelge Crenwelge & Goldman Comfort
8 Sawyer Harris Cochran Livestock Christoval
9 Madison Barbee Lazy K Livestock Fredericksburg
10 Kaegan Edwards Newsom Livestock Olton
Class 3 1 Tanner Swinson Franklin Show Lambs Shallowater Champion
2 Toree Fraze Neff Livestock San Angelo
3 Kelsey Collins Lanier Farms Seminole
4 Max Fischer Mike Fischer Iowa Park
5 Averi Fox Smith Show Lambs Dumas
6 Kaleigh Lawson Franklin Show Lambs Shallowater
7 Reagan Hamlin Valentine Club Lambs Fluvanna
8 James Cochran Neff Livestock San Angelo
9 Peyton Crenwelge Rockin' C Farms Tahoka
10 Halee Sanderson Neff Livestock San Angelo
Class 4 1 Will Peters  Meiwes Club Lambs Earth Reserve Champion
2 Haylyn Gembler Mike Jonas Club Lambs New Braunfels
3 Madellyne Adams Newsom Livestock Olton
4 Kaleigh Lawson Franklin Show Lambs Shallowater
5 Logan Jackson Neff Livestock San Angelo
6 Morgan Hollingsworth Franklin Show Lambs Shallowater
7 Logan Jackson Smithwick Club Lambs Miles
8 Jared Johnson Rockin' C Farms Tahoka
9 Reagan Thurman Haws Club Lambs Beeville
10 Cameron Crenwelge Chad & Deann Perkins Club Lambs Zephyr
Dorper
Class 1 1 Mc Kenna McLaughlin Kelly Hair Sheep Lipan
2 Sarah Strube Book Show Goats & Hair Sheep Miles
3 Connor Pence Jade Livestock Mason
4 Brylie Roeder Roeder Ranch Fredericksburg
5 Sarah Strube N & K Ranch Eldorado
6 Madison Fea Kelly Hair Sheep Lipan
7 Christian Hernandez Roeder Ranch Fredericksburg
8 Abbie Boehle Meyer Sheep Comapany Eden
9 Kulee Box Wildcat Ranch White Dorpers Sterling City
10 Brylie Roeder Roeder Ranch Fredericksburg
Class 2 1 Kendall Bone N & K Ranch Eldorado Champion
2 Ashlyn Tucker Kelly Hair Sheep Lipan Reserve Champion
3 Emma Lathem Feed My Sheep Ranch Company Sonora
4 Phoebe Rogers Feed My Sheep Ranch Company Sonora
5 Cheyene Strattion Blue Mountain Dorpers Junction
6 Peyton Smith Shane Barbee Wimberly
7 Carson Crenwelge Cherry Mountain Dorpers Fredericksburg
8 Alexa Leon Hill Ranch Dorpers Del Rio
9 Erick Mendoza Kelly Hair Sheep Lipan
10 Mikayla Ross Wildcat Ranch White Dorpers Sterling City

 

 

2017 Texas Stars Wether Dam Show
Sale Order Breed Exhibitor Breeder Breeder Town
1 Medium Wool Shelby Swinnea Robin Swinnea Show Lambs Marlin
2 Medium Wool Rheanna Kleman Lanier Farms Seminole
Medium Wool FOUNDATION DONATION Franklin Show Lambs Shallowater
Southdown FOUNDATION DONATION Fritz Southdowns Fredericksburg
Finewool Cross FOUNDATION DONATION Logan Newsom Olton
Finewool  FOUNDATION DONATION Mark Tillman Junction
3 Finewool Bailee Sanchez Rainey Club Lambs Andrews
4 Finewool Cross Morgan Hollingsworth Lonnie Horwood Sterling City
5 Southdown Marti Lumplins Fritz Southdowns Fredericksburg
6 Dorper Briley Roeder Roeder Ranch Fredericksburg
7 Finewool John Sawyer Harris Seth Harris Miles
8 Finewool Cross Morgan Hollingsworth Lonnie Horwood Sterling City
9 Southdown Blake Warren Fritz Southdowns Fredericksburg
10 Dorper Nicole Dickinson N & K Ranch Eldorado
11 Medium Wool Shelby Swinnea Robin Swinnea Show Lambs Marlin
12 Medium Wool Cade Thomas Thomas Livesock San Angelo
13 Southdown Avery Flanagan Flanagan Southdowns Ballinger
14 Southdown Shane Flanagan Flanagan Southdowns Ballinger
15 Medium Wool Tynlea Wilson Double W Club Lambs Early
16 Medium Wool Tatum Meadows Meek Club Lambs Canadian
17 Dorper Abbie Boehle Meyer Sheep Company Eden

 

 


San Antonio Livestock Exposition
February 15 - 16, 2017

Judge: Kelly Bruns
Finewools Placing Exhibitor Breeder Breeder Town Additional Placing
Class 1
1 Avery Brooks Brent Drennan Mason
2 Jimena Molina Smithwick Club Lambs Miles
3 Tres Davidson Long Club Lambs Sterling City
Class 2
1 Avery Flanagan Strube Livestock Company Wall
2 Reese Richardson Long Club Lambs Sterling City
4 Cole Levien Chandler Club Lambs Ozona
Class 3
2 Stran Schilling Brent Drennan Mason
3 Jamie Byrom Horwood Show Lambs Sterling City
4 Kenzy Hoffman Rainey Club Lambs Andrews
Class 4
1 Cameron Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
2 Amy K Mathis Jennings Show Lambs Fredonia
3 Kennedy Thompson David Price Bracketville
Class 5
1 Miles Mathis Strube Livestock Wall
2 Sawyer Harris Strube Livestock Wall
3 Clinton Drennan Smithwick Club Lambs Miles
 
Finewool Cross
Class 1
1 Lee Ann Parker Jacoby Brothers Melvin
3 Morgan Upham Smithwick Club Lambs Miles
4 Brock Bouldin Smithwick Club Lambs Miles
Class 2
1 Neal Loth Smithwick Club Lambs Miles
2 Matthew Halfmann Jess Yeaman RockSprings
3 Trevor Gibbs Smithwick Club Lambs Miles
Class 3
1 Slone Stultz Renfroe Club Lambs Ozona
2 Bailee Sanchez Rainey Club Lambs Andrews
3 Peyton Crenwelge Long Club Lambs Sterling City
Class 4
1 Stran Stultz Stultz Sheep Company Menard Champion
2 Steeley Blanek Justin & Bridgette Jonas Christoval
3 Madison Peterson Justin & Bridgette Jonas Christoval
Class 5
1 Pasch Gibbs LaFrontera Livestock Del Rio Reserve Champion
2 Lyla Nervg Newsom Livestock Olton
3 Winston Weeks Horwood Show Lambs Sterling City
Class 6
1 Morgan Hollingsworth Horwood Show Lambs Sterling City
2 Brenna Hale Long Club Lambs Sterling City
3 A.J. Kendrick Renfroe Club Lambs Ozona
Class 7
1 Shane Flanagan Renfroe Club Lambs Ozona
2 Caleb Kott Davidson/McPhaul Big Lake
3 Bella Battistoni Smithwick Club Lambs Miles
 
Southdowns
Class 1
1 Caleb Meyer Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Brylie Roeder Timothy Dartez Harper
3 Kayla Feller Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2
1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg Reserve Champion
2 Brenlea Broyles Gibbs & Byler Ballinger
4 Paige Perryman Sammy Petty & Ginger Petty Cooper Gatesville
Class 3
1 Grady Lee Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Bryce Bowers Dan Vestal Fredericksburg
3 Ramzey Zimmerman Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 4
1 Clayton Ramsy Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Hannah Wittig Smithwick Club Lambs Miles
3 Emily Brite Jennings Show Lambs Fredonia
Class 5
2 Hunter Gregory Fritz Southdowns Fredericksburg
4 Hudson Lee Smithwick Club Lambs Miles
5 Holly Hargrove Flowers Southdowns Wolfforth
Class 6
1 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles Champion
4 Trey Harbour Harbour Livestock Gatesville
5 Jadan Butler Fritz Southdowns Fredericksburg
Mediumwools  
Class 1
4 Tara Glasscock Smithwick Club Lambs Miles
9 Eli Arp Glasscock Club Lambs Early
Class 2
1 Carleigh Jo Funk Jimmy Strube Garden City
2 Cole Moeller Glasscock Club Lambs Early
4 Riley Bowen Maltsberger Livestock Kerrville
Class 3
2 Dillon McKee Rockin' C Farms Tahoka
6 Brooke Riggins Jimmy Strube Garden City
Class 4
2 Bailey Owen Miller Hampshires Seagraves
5 Tally Patton Miller Hampshires Seagraves
7 Grant Jones Jimmy Strube Garden City
Class 5
6 Jackson Napper Cochran Livestock Christoval
7 Brynn Workman 5 P Club Lambs Plainview
8 Tori Taylor Coby Farrow Midland
Class 6
2 Colton Edgar Cen-Tex Club Lambs Zephyr
6 Trey Bates Slivers Livestock Junction
Class 7
3 Bailey Dehlinger Jimmy Strube Garden City
Class 8
5 Kyle Trejo Brister Club Lambs Anson
9 Brogan Johnson Rockin' C Farms Tahoka
Class 9
2 Kord Northcut Morse Club Lambs Geronimo
Class 10
3 Emily Peters Meiwes Club Lambs Earth
6 Jessica Spenrath Dan Vestal Fredericksburg
7 Mackenzie Weadock Barton Club Lambs Christoval
Class 11
1 Aspen Martin Miller Hampshires Seagraves Champion Medium Wool, Champion Market Lamb
3 Logan Jackson Lanier Farms Seminole
4 Emma Rickardson Sherrill Club Lambs Levelland
Class 12
3 Tanner Stokes Coby Farrow Midland
4 Faith Lane Chabot Club Lambs Lott
5 Cloey Edwards Craig Maultsby China Springs
Class 13
2 Cade Thomas Newsom Livestock Olton
7 Landry Cunningham Jimmy Strube Garden City
8 Kaylee Eaton Jimmy Strube Garden City
Class 14
1 Luke Cowan Coby Farrow Midland
8 Brady Lathem Hill Country Show Lambs Boerne
Class 15
3 Garrett Ramirez Meiwes Club Lambs Earth
4 Ashtyn Cooley Glasscock Club Lambs Early

 

 

Fort Worth Stock Show
January 28 - 29, 2017
Judge: Todd Wise
Finewools
Placing
Exhibitor
Breeder
Breeder Town
Additional Placing
Class 1 1 Rylie Ruffin Hartmann& Ruffin  Mason Reserve Champion
2 Stran Stultz Stultz Sheep Co. Menard
3 Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss
Class 2 1 Stran Stultz Stultz Sheep Co. Menard Champion
2 John Harris Strube Livestock Wall
3 Cameron Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
Class 3 1 Brantly Hoover Rainey Club Lambs Andrews
2 Jared Hunt Justin & Bridgette Jonas Christoval
3 John Harris Strube Livestock Wall
Finewool Crosses
Class 1 1 Sarita Short Michael & Jennifer Short Voss
2 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
3 Bryce Hamlin Long Club Lambs Sterling City
Class 2 1 Cameron Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles Champion, Overall Res. Champion
2 Peyton Crenwelge Smithwick Club Lambs Miles
3 Ryli Ruffin Hartmann & Ruffin Mason
Class 3 1 Hudson Franklin Justin & Bridgette Jonas Christoval Reserve Champion
2 Jordan Hart Neff Livestock San Angelo
4 Josh Hawkins Newsom Livestock Olton
Class 4
Southdowns
Class 1 4 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
5 Talyn Eaton Smithwick Club Lambs Miles
7 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
Class 2 1 Carlye Winfrey Jennings Show Lambs Fredonia Champion
2 Regan Smithwick Smithwick Club Lambs Miles Reserve Champion
3 Macy Morris Jennings Show Lambs Fredonia
Class 3 1 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
2 Clayton Ramsey Fritz Southdowns Fredericksburg
3 Carson Millican Fritz Southdowns Fredericksburg
Dorpers
Class 1 1 Ashlyn Tucker Kelly Hair Sheep Lipan
2 Kendall Bone Kelly Hair Sheep Lipan
4 Michelle Cooper Gerald & Kay McKee Richland Springs
Class 2 1 Madison Fae Kelly Hair Sheep Lipan
2 Ashlyn Tucker Kelly Hair Sheep Lipan
5 McKenna McLaughlin Kelly Hair Sheep Lipan
Class 3 1 Kendall Bone Roeder Ranch Fredericksburg Champion
2 Kendall Bone Book Hair Sheep Miles Reserve Champion
3 Ashlyn Tucker Kelly Hair Sheep Lipan
Medium Wool
Class 2 4 Tara Glasscock Glasscock Club Lambs Early
8 Jasmine Schneider Farrow Hampshires Midland
10 Peyton Crenwelge Maltsberger Livestock Kerrville
Class 3 10 Rodalyn Dunham Hill Country Show Lambs Boerne
Class 4 4 Macy Morris Miller Hampshires Seagraves
9 Rachel Bradford Jimmy Strube Club Lambs Garden City
Class 5 9 Shelby Currie Blue Ribbon Club Lambs Cleveland
Class 6 2 Cydney Newsom Hyde Club Lambs Rocksprings
5 Hanna Lisenbe Moore Show Lambs Poolville
8 Cameron Crenwelge Crenwelge & Goldman Comfort

 

2016 RESULTS
2015 RESULTS
PREVIOUS RESULTS